Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Dialoogi võimalus

Arvamusfestival aitab leida kõlapinda ühiskonna jaoks olulistele teemadele ning pakub võimalust suhelda dialoogi vormis, arvab noortele suunatud vaimse tervise teabe- ja nõustamisplatvormi Peaasi.ee projektijuht Anna-Kaisa Oidermaa.

Oidermaa osaleb Arvamusfestivalil arutelus “Pole hullu!” 16. augustil kell 16:00 Mäelaval.

Miks tuled tänavu Arvamusfestivalile?
Peame peaasjas oluliseks osa võtta aruteludest ja algatada vestlusi vaimsest tervisest. Oleme oma põhimõtteks võtnud lähenemise, et soovime vaimse tervise ja selle probleemide teemasid arutada võimalikult paljude inimestega, kuulda teiste mõtteid, eriala spetsialistidena pakkuda mõtisklemiseks enda omi. Usume, et nii saame aidata kaasa meie rahva tervise paranemisele, julgustades pöörama tähelepanu probleemide ennetamisele või nendele lahenduste otsimisele.

Miks on Arvamusfestival oluline?
Arvamusfestival aitab ühiskonna jaoks olulistel teemadel kõlapinda leida, suhelda dialoogi vormis (mitte paralleelsete monoloogide omas), polüfoonilist arutelu pidada.

Arvamusfestival 2014 toimub 15. ja 16. augustil Paide Vallimäel, tegemist on ärksate eestimaalaste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Kahe päeva jooksul ootab osalejaid enam kui 160 arutelu, lavadele astub peaaegu 400 osalejat ja programmi jagub üle 30 erinevale alale.

Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ning ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis. Arvamusfestival toimus esimest korda eelmisel aastal, kui kahe päeva jooksul peeti ligi 50 arutelu ja õpituba, arutelulavadel diskuteeris 200 inimest, osalejatena oli kohal umbes 2000 inimest.

Lähemalt toimuvast arutelust saad lugeda siit: https://2014.arvamusfestival.ee/event/pole-hullu/

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *