Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kas teemalavaga saab veel registreeruda?

Kahjuks on teemalavade programm selleks aastaks täis, aga ootame Teid oma lavaga festivalile järgmisel aastal. Samas ootame teid festivalile ka sellel aastal, kuna kindlasti on Teile olulisi teemasid ka praeguses programmis (Mäe- ja Oru laval ning teemalavade hulgas). Saate enda jaoks olulisi küsimusi tõstatada nii arutelude lõpus, hiljem arutelualal või hoopis üles astuda vaba mikrofoni programmis. Vabale mikrofonile saab eelregistreerida Arvamusfestivali kodulehel: https://2014.arvamusfestival.ee/vaba-mikrofon/


Kas mõni arutelu toimub ka inglise või vene keeles?

Seni võõrkeelseid etteasteid registreeritud pole, küll aga võib aruteludes oma arvamusi ja küsimusi esitada nii vene kui ka inglise keeles. Lisaks on võimalik kasutada vaba mikrofoni, kus saab oma arvamuse välja öelda igal teemal, mis oluline, ning igas keeles, mis suus.


Kuidas saan registreeruda kõnelema vaba mikrofoni alal?
Kuni 14. augustini või kuni kohtade olemasoluni saab registreeruda kodulehel. Oled registreeritud, kui saad kinnitusmaili koos esinemise kellaajaga.
Alates 15. augustist saab registreeruda vaid infopunkti kaudu. Selleks tuleks saata e-postile info@arvamusfestival.ee oma nimi, kontaktandmed ja teema, millest soovid kõneleda. Vabade kohtade olemasolul saab registreeruda ka kohapeal.


Kas festivalile tulekuks peab end registreerima?
Festivalile tulekuks saab ennast registreerida Arvamusfestivali Facebooki konto kaudu. Registreerimine ei ole samas kohustuslik – tegemist on tasuta üritusega ja kõik on oodatud. Küll aga palume teil ennast kirja panna, kui soovite üles astuda Vabas Mikrofonis või osaleda mõnes õpitoas (registreerimine õpitubadesse algab 4. juulil ja on avatud kuni vabade kohtade olemasoluni).


Kas ratastooliga pääseb ligi festivalile?
Arvamusfestival ootab osalema kõiki ärksaid eestimaalasi, ka neid, kes on liikumisraskustega — ratastooliga saab ligi Oru- ja Mäelavadele ning suurematele teemalavadele. Samuti pääseb ratastooliga festivali keskmes olevasse festivalikohvikusse ja infopunkti. Tualettide trepil on vajadusel olemas invatõstuk. Kuna osa Arvamusfestivali aruteludest toimub muruplatsidel, palume arvestada sellega, et sinna võib ratastooliga olla keeruline sõita. Festivalialale viiv kaldtee läheb Tallinna mnt 21 maja vasakult küljelt.

Mida Arvamusfestivalile kaasa võtta?
Kaasa soovitame võtta head sõbrad ja pere, piknikuteki, igaks juhuks ka soojad riided, vihmavarju ja -keebi, veidi sularaha ning loomulikult hea tuju!


Kas ka koerad on festivalile lubatud?

Jah, Festivalile pääs on vaba kõigile!
Arvamusfestivalile on hästikasvatatud koerad oodatud. Koerte jaoks on ala lähedale loodud eraldi koerte puhkeala, kuhu omanik saab koera festivali vabatahtlike hoolde jätta.


Mida teha Festivalil lapsega?

Arvamusfestival on kindlasti koht, kuhu tulla nädalavahetust veetma koos lastega. Lastele on loodud oma ala, kus on huvitavaid tegevusi eri eas lastele, mänge, nuputamist, kokakool ja palju vahvat.


Kuidas Paide linnapeavahetus mõjutab festivalikorraldust?

Ei mõjuta. Paide linn on festivali korraldaja sõltumata linna valitseva koalitsiooni koosseisust ja linnapeast.


Kus paikneb festivali telkla?

Telkla asub Kutsehariduskeskuse kõrval muruplatsil.


Kas telklas on ka pesemisvõimalused?

Kõik telkijad saavad kasutada Kutsehariduskeskuse pesemisvõimalusi.


Kas on plaanis korraldada ühist transporti tulekuks Paidesse?

Meil pole sel aastal keskset transpordikorraldust plaanis, igaüks tuleb omal jõul. Samas levitame infot augusti alguses festivali infokanalites, et inimesed koopereeruks ja ei tuleks üksi pooltühja sõiduvahendiga Paide poole.Ka teeme festivali infopunkti teadetetahvli, kus küüdivajajad ja selle pakkujad saavad teineteist leida.


Kas festivalialale saaks lihtsat infoletti teha (aruteludeta)?

Ei saa.


Kas festivaliala lastealal saaks teha tutvustust oma toodetele-teenustele koos sobivate mängudega lastele?

Meil on asjade seis selline, et tänavusele Arvamusfestivalile oma teemalavaga või lavaaruteluga tulekuks registreerimine on 20. juuni seisuga lukus, sest ala enam ei mahuta neil kahel päeval uusi arutelusid. Samuti on juba koos programm lasteala tegevustest. Samas on endiselt võimalik festivalil kaasa lüüa vabas mikrofonis üles astudes, osalejana erinevate temaatiliste arutelude järel või spontaanselt festivalikohvikus või -klubis ja vabal muruplatsil. Eraldi toodete-teenuste turundamise ala me tänavu festivalile ei mahuta, järgmise aasta plaanis ka seda ala praeguse seisuga pole, et festivali õhustikku hoida kommertsteadetest vaba.


Kas raamatuesitlust tohib teha festivalikohvikus?

Jah, võib, aga soovitame seda teha koostöös konkreetse kohvikuga või raamatualaga.