Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Monthly Archives: May 2014

„Pesakond“ tuleb Arvamusfestivalile

Pesakond_Mis sa hunt arvad_MillestArvamusfestivalile tuleb erikajastust tegema tuntud kunstnik Madis Ots oma „Pesakonna“ koomiksiga. Ots joonistab Arvamusfestivali jooksul koomikseid, mille inspiratsiooniallikaks on arutelude teemad, festivali miljöö ja inimesed. Madis Otsa sõnul on tal plaanis teha tõenäoliselt absurdseim reportaaž Arvamusfestivalist.

„Tahan käia ringi, kuulata siin, vaadata seal, ja kasutada materjali igati meelevaldselt ja kontekstiväliselt koomiksites,“ ütles Ots, lisades naljaga pooleks, et kardetavasti „Pesakonna“ üks läbivaid teemasid – miks koomiksitegelane Karu selline tropp on? – arutlusele ei tule. „Pesakonna“ koomiksid avaldatakse päeva jooksul Arvamusfestivali veebilehel ja Facebooki uudisvoos, samuti riputatakse koomiksid välja festivalialal

Eestis ainulaadne originaalkoomiks „Pesakond“ tähistab tänavu suvel 20. ilmumisaastat. Alates 1994. aastast on „Pesakonda“ ilmunud üle 4500 numbri. Neile, kes koos mitmetasandilist nalja viskava „Pesakonnaga“ üles kasvanud, lubab Madis Ots koomiksi jätkumist ka tulevikus: „Kannatage veel natuke, kohe läheb intelligentseks!“

Arvamusfestivali peetakse tänavu 15.-16. augustil Paide Vallimäel. Festival on avatud, kogu ühiskonda kaasav, poliitiliste ambitsioonideta arvamuskultuuri ja kodanikuharidust arendav kohtumispaik, mis sealjuures kõigile külalistele tasuta. Teist aastat toimuva Arvamusfestivali aruteludes osalevad vabaühendused, meediakanalid, ülikoolid, erakonnad, ettevõtjad, kultuuritegelased ja kõik kohale tulnud inimesed, kes sõna soovivad.

Vaata lisaks:
Pesakond Facebookis

Mall Hellam: Toetame algatusi, mis muudavad ühiskonda avatumaks

Mall HellamArvamusfestivali üks suurimaid toetajaid Avatud Eesti Fond (AEF) tegi meile tänavu ootamatu kingituse – taotlesime toetust 13 000 eurot, saime aga 15 000. Muidugi tegi see korraldustiimi väga-väga rõõmsaks ning liigutas meid südamepõhjani.

AEFi juht Mall Hellam ütles meile sel nädalal, et ilma fondi toetuseta oleks meil eelmisel aastal olnud üsna keeruline. Tal on tuline õigus! Meil on väga hea meel, et Arvamusfestival mullu suuresti tänu AEFi toetusele esmakordselt toimus ja et tänavugi ootame AEFi abiga kõiki huvilisi taas 15.-16. augustil Paide Vallimäele. Ilma toetajateta poleks Arvamusfestivali, seega uurisime Mall Hellamilt, miks AEF festivali toetab ning mis plaanid neil tänavusel festivalil on.

(more…)