Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Mis hakkas just pihta Noortelaval?

Image

Eesti Noorteühenduste Liidu esindjad Marju Tamp ja Maia Eskla olid kohal juba enne kella 10, ning haarasid mind käigupealt appi Noortelava telki püstitama. Täna alates 15.00 on plaanis arutelud valimisea langetamise või mittelangetamise, ning põlvkondade vahelise solidaarsuse teemadel.

Arutelud leiavad aset vabas ja mõnusas piknikukeskkonnas. Istutakse patjadel ja tekkidel ning luuakse suveidülli, et meelitada ligi ka nooremaid arvamusavaldajaid ja neid, kellele meeldivad viinamarjad, banaanid, küpsised ja kommid. Teemad on tegelikult palju laiemad, kui pealkirjade järgi võiks järeldada.

Olulisus peitub Maia ja Marju sõnul selles, et mida nooremalt hakatakse poliitika ja enda kogukonda puudutavate otsuste kohta huvi tundma, seda suurem saab arvatavasti olema nende noorte edaspidine valimisaktiivsus.

Lisaks mõjutavad vanemate ja vanavanemate poliitilised eelistused ja valikud noorte poliitilist üleskasvamist ja eelistusi rohkem kui arvatagi võiks – sellest ka viide solidaarsusele, et räägitaks, diskuteeritaks ja argumenteeritaks nendel teemadel rohkem.

Marju ja Maia ning kogu ENL-i tiim ootavad kõigi osavõttu, kes viinamarja suhu pistes samast suust arvamusi ja huvitavat juttu tahaksid välja ajada.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *