Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Sal-Saller: Arvamusfestival arendab Eestit

_Heikki_Saller_IMG_4263Ettevõtja Heikki Sal-Saller ootab selle aastast Arvamusfestivali huviga, sest tema arvates sõna, mis seal lendu lastakse, peab kaasa aitama Eesti arendamisele.

Heikki Sal-Saller osaleb Arvamusfestivalil arutelus „Kuidas arendada ja muuta atraktiivsemaks Soome-Eesti (majandus) piirkonda?”, 15. augustil kell 12:30 Terve ilma laval.

Miks tuled tänavu Arvamusfestivalile?
On plaan Soome asja ajada ja ühes vestlusringis osaleda, samuti nuusutada siin-seal õhku, kaardistades teemasid ja rääkijaid. Loodan, et kõik rääkijad austavad oma auditooriumi sedavõrd, et räägivad arusaadavalt ja konkreetselt.

Miks on arvamusfestival oluline?
Arvamusfestival on uudne formaat Eestis, mis võiks inimestele meeldida, kui on hästi korraldatud ja kannab pikaajalisemat mõju kui lihtsalt võimalust õhku välja lasta. Sõna, mis seal lendu lastakse, peab kaasa aitama Eesti arendamisele ja võiks olla pigem pragmaatiline kui poliitiline.

Arvamusfestival 2014 toimub 15. ja 16. augustil Paide Vallimäel, tegemist on ärksate eestimaalaste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Kahe päeva jooksul ootab osalejaid enam kui 160 arutelu, lavadele astub peaaegu 400 osalejat ja programmi jagub üle 30 erinevale alale.

Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ning ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis. Arvamusfestival toimus esimest korda eelmisel aastal, kui kahe päeva jooksul peeti ligi 50 arutelu ja õpituba, arutelulavadel diskuteeris 200 inimest, osalejatena oli kohal umbes 2000 inimest.

Lähemalt ajakava ja arutelu kohta saad lugeda siit: https://2014.arvamusfestival.ee/event/kuidas-muuta-aktiivseks-soome-eesti-majanduspiirkonda/

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *