Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Oluline jõuda arutledes uute arvamusteni

Triin LauriArvamuse avaldamist ja arutamist tuleb harjutada ja kogeda, et sellest sünniks uus teadmine, usub Tallinna Ülikooli sotsiaapoliitika ja majanduse lektor Triin Lauri. 

Lauri osaleb Arvamusfestivalil arutelus „Kas kodulähedane hea kool on võimalik?“, 16. augustil kell 14:00 Hariduslaval.

Miks tuled tänavu Arvamusfestivalile?
Eelmisel aastal ma ei käinud, aga see jäi kripeldama. Pärast lugesin innukalt, mida arvati ja kuidas läks. Sel aastal tulen eelkõige seepärast, et mind kutsuti Hariduslavale arvamust avaldada, aga ilmselt oleksin end ka ilma kutseta kohale vedanud.

Miks on Arvamusfestival oluline?
Ilmselt ikka seetõttu, et arvamuse avaldamist ja arutamist tuleb harjutada ja kogeda, et sellest sünniks uus teadmine. Eks muidugi toimub arutelusid ka igal pool mujal, kuid sageli on neil kas võimumängude või suhtekorraldajate maik küljes. Need on pigem „valmis“ arvamuste üle vaidlemised, mitte arvamuste kujundamised ning need ei hõlma paljusid inimgruppe. Kas seepärast, et nad ei kuulu „õigetesse“ seltskondadesse või nad ei usu, et nende arvamus loeb. Seepärast ongi oluline näidata, kui tähtis ja uusi arvamusi sünnitav on arvamuste vahetamine.

Arvamusfestival 2014 toimub 15. ja 16. augustil Paide Vallimäel, tegemist on ärksate eestimaalaste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Kahe päeva jooksul ootab osalejaid enam kui 160 arutelu, lavadele astub peaaegu 400 osalejat ja programmi jagub üle 30 erinevale alale.

Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ning ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis. Arvamusfestival toimus esimest korda eelmisel aastal, kui kahe päeva jooksul peeti ligi 50 arutelu ja õpituba, arutelulavadel diskuteeris 200 inimest, osalejatena oli kohal umbes 2000 inimest.

Lähemalt toimuvast arutelust saad lugeda siit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *