Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Kas majanduslik heaolu või kaunis loodus?

9555394044_7279f16c08_mEestis on majanduskasv pidurdunud ning maavarades peitub suur varandus. Kas on mõistlik kaevandada nüüd ja kohe, et tagada majanduslik kasum või on mõistlikum oodata tehnoloogia arengut ning jätta otsustamine tulevastele põlvedele? Arvamusfestivali teisel päeval kell 15.00 on Orulaval aruteluteemaks “Mida teha meie maavaradega?”.

Arutelu kokkukutsuja Erki Peegli sõnul on praegu selleteemaliseks diskussiooniks ühiskonnas aeg küps. Kevadel valminud põlevkivi kasutamise riiglik arengukava ning hiljutised arutelud fosforiidi kaevandamise teemal on tõstatanud mitmeid olulisi küsimusi. Lisaks kaasnevad kaevandamisega alati ohud keskkonnale. Millised oleksid need täpsemalt Eestis ning kas need oleksid niivõrd suured, et väärtuslikud maavarad maapõue jätta?

Teema üle arutlevad Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esinaine Silvia Lotman, Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Priit Rohumaa ning Tartu Ülikooli emeriitprofessor Väino Puura. Arutelu modereerib Siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik Karin Kase.

Tänavune Arvamusfestival toob augusti keskel osalejateni üle 150 erineva arutelu Eesti tänase ja homse teemal, neile lisaks raadioprogrammid, kultuurisündmused, õpitoad ja festivaliklubi.

Arvamusfestival toimub tänavu 15.-16. augustil Paide Vallimäel, tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Arvamusfestival toimus esimest korda eelmisel aastal, kui kahe päeva jooksul peeti ligi 50 arutelu ja õpituba, arutelulavadel diskuteeris 200 inimest, osalejatena oli kohal umbes 2000 inimest.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *