Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Käosaar: Demokraatlik ühiskond vajab avatud arutelusid

Irene - kunagi 2009 või 2010Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaar usub, et demokraatlikus ühiskond vajab avatud arutelusid. Arvamusfestivalile tulebki ta selleks, et sellistes aruteludes osaleda.

 Käosaar osaleb Arvamusfestivalil arutelus “Haridus kui julgeolekugarantii”, 16. augustil, kell 17.00 Hariduslaval.

Miks tuled tänavu Arvamusfestivalile?
Ma leian, et avatud ja demokraatlik ühiskond vajab avatud ja demokraatlikke arutelusid, millesse oleksid kaasatud nii need inimesed, kes ühes või teises valdkonnas igapäevaselt töötavad, kui need, kellel selles vallas mõtteid ja ideid on. Selline festival annab võimaluse just sedalaadi aruteludeks.

Miks on Arvamusfestival oluline?
Arvamusfestival on oluline selleks, et meie väike ja armas Eesti riik meile kõigile jätkuvalt turvaliselt arenguid pakkuva keskkonnana säiliks ja veelgi enam selleks muutuks.

Arvamusfestival 2014 toimub 15. ja 16. augustil Paide Vallimäel, tegemist on ärksate eestimaalaste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Kahe päeva jooksul ootab osalejaid enam kui 160 arutelu, lavadele astub peaaegu 400 osalejat ja programmi jagub üle 30 erinevale alale.

Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ning ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis. Arvamusfestival toimus esimest korda eelmisel aastal, kui kahe päeva jooksul peeti ligi 50 arutelu ja õpituba, arutelulavadel diskuteeris 200 inimest, osalejatena oli kohal umbes 2000 inimest.

Lähemalt toimuvast arutelust saad lugeda siit: https://2014.arvamusfestival.ee/event/haridus-kui-julgeolekugarantii/

 

One thought on “Käosaar: Demokraatlik ühiskond vajab avatud arutelusid

  1. Aado Luik says:

    Minu arvamus ei ühti pealkirja sõnastusega, sest olen veendunud selles, et demokraatlikus ühiskonnas peab olema võimalus otsustamisel toetuda käsitletava valdkonna tarkusele.
    (Põllumajandusminister kuulas ka jahimeeste tarkuse ära)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *