Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Järvamaa laval: mida teha Paide linnaruumiga?


IMG_4816
Mis saab Paide keskväljakust? Kuhu teha turg? Miks häid söögikohti pole? Miks kohvikud liiga vara suletakse? Kuidas kaasata kodanikke linnaruumi planeerimisse?  Paide linnaruumi arutelul prooviti vastuseid leida.

Järvamaa lava tänast esimest arutelu vedas Paide oma Jüri Kuuskemaa ehk vanalinna asjatundja,  Wabalinna maja hing Rainer Eidemiller.

Eidemiller tutvustas viisi, kuidas linnarahvast kaasata linna üldplaneeringu koostamisse. Selleks on välja töötatud Paide linna kaart, kuhu erinevate värvidega tuleb ära märkida  nt oma peamised liikumistrajektoorid, koledad ja kaunid kohad ning kuhu midagi võiks ehitada või rajada.

Kaartidele joonistatut ja inimeste ettepanekuid saab linnavalitsus üldplaneeringu koostamisel arvestada.

“Kaarte on väga lihtne täita ning vastata tuleb väga lihtsatele küsimustele. Sügisel on plaan viia neid linnakaarte täitmiseks ka nt poodidesse,” sõnas Eidemiller.

Lisaks uudse meetodi tutvustamisele püüdsid linnaruumi arengust huvitatud leida vastuseid igikestvatele küsimustele:  mis saab Paide keskväljakust, kas sulgeda see autodele või mitte;  kuhu teha turg; miks linnas häid söögikohti pole; miks kohvikud liiga vara suletakse ning miks külalisi pole õhtul kuhugi sööma viia.

Teemaks kerkis ka juba palju kuulsust kogunud Posti tn 12 asuv vana koolihoone ning selle tulevik. Arvamusfestivali ajal saab kümmekond aastat suletud hoonesse ka sisse piiluda – majas on avatud kaks arhitektuurinäitust, mis jäävad avatuks 24. augustini.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *