Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Järvamaa laval kohalikud olulised teemad

Arvamusfestivalil teisel päeval keskendub Järvamaa lava teemadele, mis maakonnas päevakajalised. Arutletakse näiteks uuenduslike lahenduste üle, näiteks kuidas kaasata Paide inimesi linnaruumi arendamisse ning arutelust sündivad ettepanekud võivad jõuda Paide üldplaneeringusse.

„Selle aasta suvest on Paide Wabalinna maja hakanud tegema koostööd arhitektide ning Paide linnavalitsusega, et koguda ideid ja visioone Paide linna uue üldplaneeringu jaoks,“ ütles Rainer Eidemiller, Wabalinna maja eestvedaja ja arutelu “Linnaruumi arendamine – elanike, spetsialistide ja ametnike poolt” moderaator. „Oleme palunud linnakodanikel joonistada Paide linnaplaanile oma liikumisteid, märkida rohkem ja vähem kasutatavaid punkte. Sellise teabe põhjal saame ülevaate linnaruumi praegusest kasutamisest ning hakata asjatundjate abil koguma uusi ideid.“

Arutellu kaasatakse ka projektipartnerid Soomest ja Rootsist. Nendega saab lähemalt arutada, kuidas linnaruumi arendamisse võiks kaasa aidata UnMonastery tüüpi majutuskohtade loomine, kus kogukonna arengusse saaksid panustada väljastpoolt tulnud erinevate erialade asjatundjad. Arvamusfestivalil tehakse senisest tegevusest kokkuvõte ja loomulikult on see üritus hea paik, kust saab koguda uusi ideid. Arutelus saab osaleda 16. augustil kell 12 Järvamaa laval.

Järvamaa laval saab veel tutvust teha järgmiste teemadega:

Kõlava nimega Järvamaa Omavalitsuste Liidu (JOL) arutelu “Sport kui isiksuse arendaja ja maailma muutja” tegeleb Järvamaa inimeste liikumisharrastuse küsimustega, nii selle motivatsioonis kui ka võimalustes. Arutelus osalevad Jaak Salumets ja Andres Sõber. Vestlust juhib JOLi juhatuse liige ning kultuuri- ja spordikomisjoni esimees Arto Saar. Arutelu toimub Järvamaa laval 16. augustil kell 14.

Kell 16 algab arutelu “Jaga ise linna raha – osaluseelarvest”. Hiljuti oli Tartu linn esimene omavalitsus, kus küsiti rahva arvamust, kuhu ja kuidas võiks investeerida osa linna eelarvest.
Arutelu juht Maiko Kesküla ütles, et inimeste osalemine linna juhtimisel, ka valimiste vahepealsel ajal, muutub üha elementaarsemaks.
„Osaluseelarve teeb Eestis esimesi samme ja selles arutelus mõtleme, kuidas seda Järvamaal kõige paremini kasutada. Elagu läbipaistev rahastamine ja võimalus ise omavalitsuse eelarvet kujundada,“ sõnas Kesküla.
Laval arutlevad Paide linnapea Priit Värk, Siim Vatalin Tartu Vabakunnast ja innovaator Henri Laupmaa.

Neljas arutelu keskendub ilmselt kõige tundlikumalt teemale, haridusele. Seda värske nurga alt ja arutelus keskendutakse alternatiivsetele haridusmetoodikatele, peamiselt Waldorf pedagoogikas. Arutelu juhib Marge Laagemann, osaleda saab kell 17.00.

Lisaks toimub algusega kell 18.00 Järvamaa laval Wabaarutelu, kus moderaatoriks on Filipp Kruusvall. Wabaarutelus võetakse kokku päeva teemad ja osalejate soovil saab veel tõstatada kodanike jaoks olulisi teemasid.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *