Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Festival julgustab küsima

JaanusArvamusfestival on hea koht, kus koos küsida oluliste teemade kohta “miks” või “mis siis, kui”, leiab Keskerakonna esindaja Jaanus Riibe.

Riibe osaleb tänavu Arvamusfestivalil arutelus “Valimisea langetamine – kas Eesti demokraatia järgmine loogiline areng”, mis toimub 15. augustil kell 17:00 Noortelaval.

Miks tuled tänavu Arvamusfestivalile?
Tulen Arvamusfestivalile, sest osalen valimisea langetamise debatil. Samuti tulen Arvamusfestivalile, et anda lihtsaid vastuseid ja seista selle eest, et noorte toetamine jõuaks ka reaalpoliitilises olukorras tegudeni.

Miks on Arvamusfestival oluline?
Arvamusfestival julgustab küsima, kahtlema ja tooma värskeid teemasid päevakorda. See on hea aeg ja koht, kus koos küsida olulistel teemadel “miks” või “mis siis, kui”. Toome üheskoos välja erinevate teemade kitsaskohti ja ütleme, mis on valesti või mida peaksime tegema teisiti. Nii jõuame ka pöördelisemate lahenduste ja vastusteni.

Arvamusfestival 2014 toimub 15. ja 16. augustil Paide Vallimäel, tegemist on ärksate eestimaalaste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Kahe päeva jooksul ootab osalejaid enam kui 160 arutelu, lavadele astub peaaegu 500 osalejat ja programmi jagub üle 30 erinevale alale.

Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ning ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis. Arvamusfestival toimus esimest korda eelmisel aastal, kui kahe päeva jooksul peeti ligi 50 arutelu ja õpituba, arutelulavadel diskuteeris 200 inimest, osalejatena oli kohal umbes 2000 inimest.

Lähemalt toimuvast arutelust saab lugeda siit: https://2014.arvamusfestival.ee/event/valimisea-langetamine-kas-eesti-demokraatia-jargmine-loogiline-areng/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *