Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Festivalil võivad tekkida ootamatud ideed

Arvamusfestivalil loodavas arvamuste kollaažis on sünergiat, millest võivad välja kasvada ootamatud ideed, leiab Tartu Ülikooli sotsioloogia lektor Dagmar Kutsar.  

Kutsar osaleb Arvamusfestivalil arutelus “Lapsed on ühiskonna jaoks väärtus – kas seda on ka lastega naised? Liberetoorika vs naistesse suhtumine tööturul”, 15. augustil kell 18:00 Inimõiguste laval.

Miks tuled tänavu Arvamusfestivalile?
Mulle tehti ettepanek ja kuna ettevõtmine on põnev ning teemad huvipakkuvad, siis olin nõus. Raske saab olema erinevate teemade vahel valida!

Miks on Arvamusfestival oluline?
Loodavas arvamuste kollaažis on sünergiat, millest võivad välja kasvada seniteadmata, võib-olla ootamatudki ideed, mida saab rakendada Eesti arengu heaks. Kokku saavad inimesed, kes paljud üksteist tunnevad – tekib taaskohtumisrõõm. Osalemine ja ühesolemine kui väärtus.

Arvamusfestival 2014 toimub 15. ja 16. augustil Paide Vallimäel, tegemist on ärksate eestimaalaste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Kahe päeva jooksul ootab osalejaid enam kui 160 arutelu, lavadele astub peaaegu 400 osalejat ja programmi jagub üle 30 erinevale alale.

Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ning ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis. Arvamusfestival toimus esimest korda eelmisel aastal, kui kahe päeva jooksul peeti ligi 50 arutelu ja õpituba, arutelulavadel diskuteeris 200 inimest, osalejatena oli kohal umbes 2000 inimest.

Lähemalt toimuvast arutelust saad lugeda siit: https://2014.arvamusfestival.ee/event/lapsed-uhiskonna-jaoks-vaartus-kas-seda-ka-lastega-naised-iiberetoorika-vs-naistesse-suhtumine-tooturul/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *