Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Peaministrikandidaatide debatil Savisaar ei osale

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar lükkas tagasi kutse osaleda Arvamusfestivali peaministrikandidaatide debatil koos teiste Eesti juhtivparteide liidritega.

“Savisaart me kutsusime Arvamusfestivali lõpetavasse peaministrikandidaatide debatti, kus oleks kõigi nelja parlamendierakonna esimehed. Ülejäänud kolm tulevad, aga Savisaar ei soovinud osaleda – vähemalt niimoodi Keskerakond meile teatas,” ütles BNS-ile Arvamusfestivali sisutiimi juht Urmo Kübar.

Kutse võtsid vastu peaminister Taavi Rõivas Reformierakonnast, Sven Mikser Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ning Urmas Reinsalu Isamaa ja Res Publica Liidust (IRL). Teemaks tulevad hea valitsemine, Eesti mõte ja julgeolek ning olulised küsimused eelolevatel riigikogu valimistel. Parlamendierakondade juhtide debatt toimub 16. augustil kella 19.30-21.00 orulaval ning seda juhib Neeme Raud.

Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, saaksid alguse uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis. Arvamusfestival toimus esimest korda eelmisel aastal, kui kahe päeva jooksul peeti ligi 50 arutelu ja õpituba, arutelulavadel diskuteeris 200 inimest ja osalejatena oli kohal umbes 2000 inimest.

Baltic News Service (BNS)
05.08.2014

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *