Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Koostööalti atmosfääriga festival

AEF_logoAvatud Eesti Fond (AEF) toetab Arvamusfestivali, sest festival on oluline arvamuskultuuri edendamiseks. Sõnarokk on sõbralik ja koostööalti atmosfääriga mõnus perekondlik sündmus, mille õhustik on folgilik selle parimas tähenduses, usub AEF juht Mall Hellam.

“Soovime, et inimestevahelised arutelud ja väitlused oleksid sisukad, argumenteeritud ja põhjalikud. Ühiskonnas võiks olla rohkem otsest ja vahetut väitlust ja arvamuste vahetust, mitte anonüümset ja mittekonstruktiivset arutelu. Heas arutelus räägitakse avatult kõigest, mis on südamel, tuginedes faktidele ja teadmistele ning ollakse sallivad erinevate lähenemiste, hoiakute ja mõtete suhtes.” sõnas Hellam

“See aasta olen ühe arutelu paneelis ja teise arutelu moderaator. Ma ootan samasugust head hingelist ja vaimset laengut, nagu sain eelmise aasta aruteludest. Kõik, kes osalesid, said ilmselt täpselt samasuguse laengu, kuigi arvamused olid radikaalselt erinevad.”

Hellami soovitus festivalikülastajatele on praktilist laadi: “Kõik arutelud, mis on käinud organiseerijate sõelast läbi, on kindlasti huvitavad, kuid soovitan põhjalikult süveneda kõigesse, mida pakutakse. Valige endale südamelähedased teemad ning ärge ainult kuulake, proovige kaasa rääkida ja lausa valmistuda aruteluks ette, et oleks veel sisukam osavõtt. ”

Suured tänud Avatud Eesti Fondile toetuse eest!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *