Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Festival kostitab pudru ja lasteprogrammiga

14924274012_99bf7f8ee6_zFestivali alal on esimesed arutelud käima läinud, inimesi jagub nii lavade juurde kui ka festivalialale. Kohti jätkub kindlasti ka uutele saabujatele.

Lisaks aruteludele on festivalialal toimumas väga palju tegevusi. „Sel aastal toimib esimest korda näiteks lastehoid, kus lapsed saavad samal ajal mängida, kui vanemad käivad arutelusid kuulamas,“ selgitas lastealal lastega tegelev Ülli. Lapsed saavad joonistada, mängida kitsede ja ponidega ning pidevalt toimub ala enda programm: osa saab võtta pillikoolist või osavusmängudest. Arvamusfestivali lapsed ainult ei mängi, vaid ka arvavad – spetsiaalselt lastele korraldatud arutelu algab täna kell 19  sealsamas.

Festivali erinevad suuremad ja väiksemad toitlustajad on oma telgid püsti pannud ja toit on pakkumiseks valmis. Paide vanaproua Milvi, kes tuli festivalile pakkuma omaküpsetatud pirukaid ja kooki, ei leidnud esialgu küll õiget kohta üles: „Vallimägi on nii rahvast täis. Nii palju inimesi ja telke, et võtab silme eest kirjuks.“ Kohalike prouade küpsetisi ja mulgiputru saab välikohvikus Mäelava kõrval.

Kõikide festivaliala sissepääsude juures tervitavad külalisi Paide noored, kes jagavad kavasid ja juhendavad vajadusel külalisi ning lahendavad kõikvõimalikke probleeme. Vabatahtlikke noori juhendanud Karin kiitis noorte suhtumist: „Mind tegelikult isegi veidi üllatas, et kõik olid hommikul õigel ajal kohal. Kõik 55 inimest, silmad säramas ja varakult stardivalmis. Tihti on ülesanded täidetud juba enne, kui ma jõuan sellele tähelepanu juhtida.“

Olete oodatud!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *