Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Arvamusfestival 2014 stardib!

10463636_583934958383894_7481274081932669446_oJuba mõne tunni pärast algab Paides tänavune Arvamusfestival, mis kahe päeva jooksul toob Vallimäele enam kui 160 arutelu, arutelulavadele astub üle 500 kõneleja ja programmi jagub 30 erinevasse kohta.

Arvamusfestivali eestvedaja Kristi Liiva tunne enne Arvamusfestivali algust on ärev ja ootusrikas. „Kui eelmisel suvel tulid sõnarokifestivali mõttega kaasa üksikud esimesed entusiastid, siis tänavu on juba üle 80 tegija. Nende seas erakonnad, ettevõtted, ülikoolid, orgnisatsioonid ja meediakanalid, kes toovad festivalile sisutihedad mõttevahetused, mille keskmes on Eesti tänane ja homne käekäik,“ kirjeldas Liiva festivalil eesootavat.

Liiva lisas, et festivalil kohtub palju huvitavate mõtetega inimesi – nii neid, keda tunneme arvamusliidritena kui ka neid, kellest pole varem avalikus ruumis kuulda olnud. Vallimäe põlispuude alla luuakse põnev ja intellektuaalne õhkkond. „Arvamusfestival on kohtumispaik, kus kuuleb uusi põnevaid ideid, kus oma väiteid tõestatakse, kus aktsepteeritakse eriarvamusi ja läbi mille areneb kogu meie ühiskondlik arvamuskultuur,“ lausus Liiva.

Sel aastal tuleb festivalikava mullusest tihedam ja teemarikkam: saab nii kuulata kui ka kaasa mõelda rohkematele mõttevahetustele, lisaks arutelulavadele on võimalik osa saada arvamusavaldusest teatri, filmi ja luule vormis. Kui vaim vajab mõttevahetustest puhkust, saab minna lõõgastuma festivaliklubisse, kus esinevad erinevad muusikud ning keerutavad plaate DJd. Reedel pärast arutelude lõppu esineb Vallimäel jazztrio Kirsiõied, südaööl alustab Wabalinna maja hoovis Super Hot Cosmos Blues Band.

Festivalilt ei puudu harivad õpitoad, ekskursioonid ja ajarännakud ning vaba mikrofoni ala oma mõtete jagamiseks. Teiste seas on oma plats lastele, raamatuvahetajatele ja rattaentusiastidele ning maailmavaatekohvikutele.

Arvamusfestival 2014 toimub 15. ja 16. augustil Paide Vallimäel, tegemist on ärksate eestimaalaste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ning inimestele olulistel teemadel.

Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi ning alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised. Arvamusfestival toimus esimest korda eelmisel aastal, kui kahe päeva jooksul peeti ligi 50 arutelu ja õpituba, arutelulavadel diskuteeris 200 inimest, osalejatena oli kohal umbes 2000 inimest.

Kogu Arvamusfestivali kohta käiva info leiab festivali kodulehelt: 2014.arvamusfestival.ee.

Kes ise kohale tulla ei saa, võib otsesaateid jälgida ERRi, Postimehe ja Delfi internetilehtedel.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *