Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Moodne omavalitsus – kellele ja milleks?

15. August 2014 @ 13:30 - 15:00

Kas 21. sajandil peaks omavalitsus täitma sama rolli kui eelmisel või isegi üle-eelmisel sajandil? Üha väiksema tõenäosusega sünnime, elame ja sureme samas omavalitsuses. Meie sõpruskond, perekondki ning igapäevased käigud ületavad mitme omavalitsuse ja riigi piire. Inimeste suurem liikuvus on nii paratamatus kui suur eelis. Koos enneolematute tehnoloogiliste uuenduste ja elavnenud kogukonnaliikumine ja kodanikuaktiivsusega võimaldaks see tänasele kohalikule elule hoopis uue hoo sisse lükata. Kas kohalik omavalitsus peaks seejuures olema keskvalitsuse käepikendus, avalik teenuskeskus, administreerimisüksus või kohaliku iseotsustuse ja -valitsemise vorm?

Vestlevad Mikk Lõhmus (Lääne-Nigula vallavanem, Tallinna Tehnikaülikooli lektor), Ando Kiviberg (Viljandi linnapea, Viljandi Pärimusmuusika Festivali pealik) ja Sulev Valner (Haanja Vallavolikogu liige, Siseministeeriumi nõunik), Sulev Oll (Maalehe vanemtoimetaja), vestlust juhib Ülle Madise (Tartu Ülikooli professor, Vabariigi Presidendi õigusnõunik).

Arutelu korraldab Eesti Koostöö Kogu.


Fatal error: Call to undefined function tribe_events_single_event_meta() in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2014/wp-content/themes/ubergrid-child/tribe-events/single-event.php on line 63