Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Kui vana on „vana”?

16. August 2014 @ 13:00 - 14:30

Kas Eesti ühiskond on valmis vananema? Kas praegu kehtivad arusaamad ja poliitikad hakkavad muutuma sedamööda, kuidas  „võitjate põlvkond“ ise vananeb? Millised on ühiskonnas valitsevad normid ja väärtused, kuidas need kajastuvad sotsiaalpoliitikas, võimaluste andmises ja inimeste kogemuste targas kasutamises? Eesti Sotsioloogide Liit kutsub neis küsimustes kaasa mõtlema ja arvamust avaldama! Vestlevad Marju Lauristin, Veronika Kalmus, Airi Alina-Allaste ja Reeli Sirotkina, arutelu juhib Triin Vihalemm.

Eesti ühiskonnas toimunud suurte muutuste ajal on ühiskonnaelus andnud tooni noored või nooruslikud inimesed. „Vanade“ häält pole palju kuulda. Ühelt poolt on märgata, et püütakse edasi lükata sotsiaalset vanadust elik elada võimalikult kaua nii, nagu noored elavad näiteks pereloomise või kultuurielus osaluse mõttes. Teisalt aga eeldatakse näiteks hariduses ja meediakasutuses meie noortelt ja lastelt võimalikult kiiret täiskasvanuks saamist.

Millised on ühiskonnas valitsevad normid ja väärtused, kuidas need kajastuvad sotsiaalpoliitikas, võimaluste andmises ja inimeste kogemuste targas kasutamises? Kui vana on Eesti ühiskonnas „vana“ näiteks (virtuaalseks) ühiskonnaelus osalemiseks?

Milliseid poliitikaid peaks tegema ning milliseid nö isetekkinud arenguid peaks soodustama, et Eesti ühiskonna jätkusuutlikkust hoida?

Vestlevad:

Marju Lauristin, TÜ sotsiaalse kommunikatsiooni professor ja Europarlamendi saadik, kes räägib „vanade“ sotsiaalsest kapitalist ja selle rakendamise võimalustest Eesti poliitikates.

Veronika Kalmus, TÜ meediauuringute professor, põlvkondade ja internetikasutuse uurija, kes räägib vanusega seonduvatest normidest ja müütidest kui iseteostuvast ennustusest internetikasutuse näitel.

Airi-Alina Allaste, TLÜ sotsioloogia  professor, kes räägib popkultuuris osalemisest kui sotsiaalse vanaduse edasilükkamisest Lääne ühiskonnas ja selle võimalikkusest Eestis.

Reeli Sirotkina, TÜ sotsiaaltöö lektor, olnud Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna peaspetsialistina ka vananemise arengukava koostamise eestvedaja. Sõnavõtt pakub aruteluainet oluliste vananamist puudutavate poliitikate, nt eakate hoolduse teemal.

Aruetlu juhib Triin Vihalemm, TÜ kommunikatsiooniuuringute professor.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function tribe_events_single_event_meta() in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2014/wp-content/themes/ubergrid-child/tribe-events/single-event.php:63 Stack trace: #0 /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2014/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/functions/template-tags/general.php(47): include() #1 /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2014/wp-content/themes/ubergrid-child/tribe-events/default-template.php(21): tribe_get_view() #2 /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2014/wp-includes/template-loader.php(74): include('/data01/virt396...') #3 /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2014/wp-blog-header.php(19): require_once('/data01/virt396...') #4 /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2014/index.php(17): require('/data01/virt396...') #5 {main} thrown in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2014/wp-content/themes/ubergrid-child/tribe-events/single-event.php on line 63